Asociatii Membre Acreditate

Asociatia de Psihoterapii Cognitive si Comportamentale din Romania
David Daniel - Str. M.Kogalniceanu nr.1, Catedra de Psihologie - Univ. Babes-Bolyai, Cluj-Napoca,
www.psychotherapy.ro, danieldavid@psychology.ro
(A1)

Asociatia de Psihoterapie prin Relaxare, Simboluri si Hipnozã
Johanna Hegyi - Miercurea Ciuc
johannahegyi@personal.ro, relax_ro@yahoogroups.com, tel. 0040748206298
(A2)

Asociatia pentru Psihologie si Psihoterapie Adlerianã din România (APPAR)
Grigorescu Vlad - Bucuresti
www.adler-romania.ro, vgrigorescu@adler-romania.ro, mgeorgescu@adler-romania.ro
tel. 0040216106088, 0040723564334,  0040722148936
(A3)

Asociatia Românã de Hipnozã Clinicã, Relaxare si Terapie Eriksoniana
Dafinoiu Ion - Iasi, Univ. A.I.Cuza
www.hipnozaclinica.ro, dafinoiu@uaic.ro
(A4)

Asociatia Româna de Psihologie Analitica

Mihaela Minulescu
www.psihologieanalitica.ro, mihaelaminulescu@yahoo.com
(A5)

Asociatia Românã de Psihoterapie Centrata pe Persoana (ROGERS)

Georgeta Niculescu
www.psihoterapierogersiana.com, georgeta_niculescu@yahoo.com
(A6)

Asociatia Românã de Psihoterapie Psihanaliticã (ARPP)
Ileana Botezat-Antonescu
Sanda Lepoiev
www.psihoterapiepsihanalitica.com, lepoiev@hotmail.com, botezat_ileana@yahoo.com
(A7)

Asociatia Românã de Terapie Cognitiv-Comportamentalã
Teofil Andriescu - Bucuresti
alvasilescu@yahoo.com, tel. 0040216733244
(A8)

Asociatia Românã de Terapie Comportamentalã si Cognitiva
Teodorescu Radu, Ciumageanu Mugur Daniel
rteo@ap.nec.ro, tel. 0040212520866, ciumageanu@yahoo.com, tel. 0040213343471
(A9)

Asociatia Româna de Psihodrama Clasica (ARPsiC)
Radu Vulcu - Bucuresti
www.psihodramaclasica.ro, raduvulcu1@yahoo.com
(A10)

Societatea de Psihodramã - J.L.Moreno (SPJLM)
Horatiu Nil Albini, Adriana Oachis - Cluj-Napoca
www.psihodrama.ro, nilspjlm@hotmail.com, tel. 0040723331007, adrianao@yahoo.com
(A11)

SAEL Romania (Societatea de Analizã Existentialã si Logoterapie din Romania)

Furnica Cristian
www.analizaexistentiala.ro, christianfurnica@yahoo.com
(A12)

Societatea Romana de Analiza Tranzactionala
Theodora Diana Mihaianu - Bucuresti
www.srat.ro, dora.mihaianu@srat.ro, tel. 0040722207650
(A13)

Societatea de Psihoterapie Experientiala din Romania (SPER)
Iolanda Mitrofan - Bucuresti
www.sper.ro, sperpsi@gmail.com, tel./fax  0040213148972, tel. 0040722508098
(A14)

Asociatia de Terapie Familiala
Oana Pescaru, Simona Preda   
oanapescaru@yahoo.com, tel. 0040723532202, simona_preda05@yahoo.com, tel. 0745.187.845
(A15)
 
Asociatia de Psihoterapie Pozitiva
Gabriela Hum - Cluj-Napoca
www.positum.ro, gabriela.hum@positum.ro, tel. 0040744623236
(A16)

Societatea de Gestalt Terapie din Romania

Carmen Beyer - Bucuresti
www.gestalt.ro, gestaltro@yahoo.com, secretariat@gestalt.ro, beyer@gestalt.ro, tel. 0040722272048
(A17)

Asociatia Romana de Analiza Tranzactionala
Anca Coman
www.arat.ro, anca_coman@yahoo.com, tel. 0723536952
(A18)

Asociatia de Psihoterapia Familiei si a Cuplului
Adina Karner-Hutuleac - Iasi
akarner@gmx.net, tel. 0040722614641
(A19)

Asociatia de Terapie Cognitiv-Comportamentala si Interpersonala
Oltea Joja - Bucuresti
oltea_joja@yahoo.com
(A20)

Asociatia de Terapie Familiala Sistemica Cluj

Konya Zoltan - Cluj Napoca
agape@terapeuta.ro
(A21)

Institutul de Terapie Familiala si Practica Sistemica Areopagus
Ileana Rogobete, Veronica Cebuc - Timisoara
www.aift.ro, ileanarogobete@gmail.com, veronicaoprea@yahoo.com
(A22)

Asociatia Romana de Terapie Familiala si Sistemica
Roxana Tudorache - Timisoara
vtudorache@mail.dnttm.ro
(A23)

"Pro Familia" Asociatia de Terapie Familiala
Antal Attila
antalai@kabelkon.ro
(A24)

Asociatia NLP Professional
Catalin Zaharia
www.anlpp.ro, catalin.zaharia@nlpt.ro, tel. 0040722224553
(A25)

Asociatia DIANOIA
Institutul de Terapie Familială si Practică Sistemică
Ileana Radu – Timisoara
www.dianoia-tm.ro, dr.ileana.radu@gmail.com
(A26)

Asociatia Institutul de Psihologie si Psihoterapie Adleriana
Ramona Covrig (Presedinte)
www.ippa-hhm.ro, ramona_covrig@yahoo.com, tel. 0040722941484
(A27)

Institutul Roman de Psihoterapie Integrativa
Mara Priceputu (Presedinte)
www.irpi.ro, marapriceputu@irpi.ro
(A28)

Asociatia de Psihoterapie Integrativa

Camelia Stavarache
(A29)